finansowania w Polsce

Jak pozyskać finansowanie projektów w Polsce?

Czy nie chcesz, aby była formuła, która mogłaby zagwarantować sukces finansowy? Oczywiście nie ma tego, ale istnieją sposoby, aby proces czuł się mniej jako praca i bardziej osiągalny cel. Więc jak właściwie o tym chodzi? I jakie są kroki? Kluczem jest to, aby inwestorzy uwierzyli w historię, kupowali twoją wizję i kierowali zespołem kierowniczym.

Jakie projekty finansuje UE?

unia europejska

UE finansuje szeroki zakres projektów i programów obejmujących takie obszary, jak:

 • Rozwój regionalny i miejski
 • Zatrudnienia i integracja społeczna
 • Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich
 • Polityka morskiej i rybołówstwo
 • Badania i innowacje
 • Pomoc humanitarna.

Zarządzanie funduszami

Finansowanie jest zarządzane zgodnie z ścisłymi zasadami, aby zapewnić ścisłą kontrolę sposobu wykorzystania funduszy i wydatkowania pieniędzy w sposób przejrzysty i odpowiedzialny. 28 członków UE ponosi ostateczną polityczną odpowiedzialność za zagwarantowanie właściwego wykorzystania funduszy UE. Ponieważ większość funduszy jest zarządzana w krajach będących beneficjentami, odpowiedzialność za przeprowadzanie kontroli i audyty roczne spoczywa na rządach krajowych.

Utwórz plan gry

Mówię to w kółko, ale proszę: miej określony cel. Co mam na myśli? Znacznie zwiększysz szanse na sukces, jeśli zdecydujesz się na cele i obliczysz, ile kapitału musisz podbić zanim zaczniesz przygotowywać swoją scenę i organizować spotkania inwestorów. Oto kilka przykładów rozsądnych:

 • Minimalna liczba klientów
 • Minimalna liczba użytkowników
 • Zaangażowanie użytkowników
 • Dane finansowe np. Przychody lub przepływy środków pieniężnych
 • Daty rozpoczęcia produkcji

Jeśli jednak chodzi o otrzymanie finansowania, należy wziąć to poważnie i nie przypuszczać, że jest to podobne do jak blefować w pokerze. Poker to gra wymagająca czasu i wysiłku, aby opanować, ale niektórzy szczęśliwi gracze mają odpowiednie umiejętności, które pomagają im podczas gry i jedną z tych umiejętności jest blefowanie. Ale jeśli chodzi o twój osobisty projekt lub biznes i finansowanie – tylko ciężka praca może ci to zagwarantować.

Zastanów się, jakiego rodzaju kapitału chcesz i ile cię to kosztuje Rozważ opcje i wykonaj analizę kosztów każdego z nich. Oczywiście nie można zrozumieć zalet i wad różnych rodzajów kapitału bez zrozumienia ich różnic. Głównym wyborem jest zadłużenie, zwykle w formie obligacji zamiennych i kapitałów, zarówno od inwestorów aniołów, jak i na VC.

Podejmij perspektywę rozwoju biznesu. Oznacza to, że potrzeba czasu: potencjalnie tak długo, jak sześć miesięcy. Utwórz plan projektu i określ cele. Bądź jasny, jeśli chodzi o propozycje wartości twojej firmy, a także o wszelkich firmach, z którymi zamierzasz porozmawiać. Pracuj w swoim ekosystemie, pytając dostawców usług o wprowadzanie inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *